Přeskočit na obsah

Celková masáž

Jedna z mnoha možností, jak dopřát úlevu svému tělu od každodenního zatížení.

Masér provádí speciálně za sebou uspořádané hmaty, kterými postupně zmenšuje svalového napětí v určitých oblastech na těle. 

U klasické relaxační masáže začínáme pozvolna, abychom svaly prohřáli a mohli s nimi dále pracovat a poté jít více do hloubky.

Postupně můžeme zvyšovat intenzitu, aby došlo k většímu uvolnění svalového napětí. Důležitá je zpětná vazba mezi klientem a masérem. Každý z nás má jistou představu o tom, jak má masáž probíhat, ať už na masáže chodí pravidelně či nikoli.

Klient by se neměl bát maséra zeptat např. na průběh masáže nebo upozornit na bolestivé místo.

Otázky a odpovědi

Proč chodit na masáže?
Masáže mohou rychle pomoci od únavy a organismus lépe regeneruje. Zrychluje se látková výměna. Kůže je více elastická a zpomaluje se tak vznik vrásek. Zlepšuje se krevní oběh a dochází k intenzivní psychické úlevě. Pravidelné masáže podporují imunitní systém.

Jak dlouho trvá klasická masáž?
Klasická relaxační masáž – celková (hýždě, záda, šíje, nohy zezadu, nohy zepředu, ruce) 1,5 hod.

Jaké jsou reakce na masáže?
Každý z nás je jedinečný a na vše reaguje jiným způsobem, proto i reakce na masáže jsou odlišné. Proto je dobré vyzkoušet více druhů masáží a masérů a najít si to, co Vám nejvíce vyhovuje. První dojmy mohou být různé, u někoho se dostaví přívaly energie, u někoho naopak uklidnění až utlumení. Záleží na mnoha faktorech, jaký jste měli den, co jste jedli nebo jestli jste ve stresu. Mohou se objevit i případné bolesti hlavy, které by však měly rychleji odeznít a poté by Vám mělo být lépe. Masáž je sama o sobě zásah do osobního prostoru, proto nesmí chybět jistá důvěra mezi masírovaným a masérem.

Kdy na masáž jít a kdy ne?
Na masáž byste měli přicházet zdraví. Pokud cítíte, že na Vás ,,něco leze“ a jdete přesto na masáž, je více než pravděpodobné, že se Vám např. rýma či kašel po masáži může výrazně zhoršit, ale průběh nemoci by měl být rychlejší. Pokud se necítíte dobře nebo u Vás probíhá léčba nemoci, raději byste měli počkat, až Vám bude lépe.

Jak často na masáž?
Klienti se často ptají, jak často chodit na masáž. V dnešní uspěchané době je to spíše otázka času a peněz. Kdo si může dovolit chodit jednou za týden, jistě mu tělo poděkuje. Minimálně jednou za měsíc je doba, kdy si tělo masáž pamatuje a může být viditelná změna, záleží také na druhu masáže. Ideální je masáž jednou za 14 dní, ale každý si opět musí vyzkoušet sám, co mu nejvíce vyhovuje.

Aby měla masáž co největší efekt, je smysluplné si ji naplánovat tak, abyste po ní nemuseli nikam chvátat.

Nejlépe kdybyste mohli zbytek dne odpočívat a nechat tělo v klidu. Mnohdy se stane, že se člověk po masáži cítí velmi dobře a chce toho ještě více stihnout, to však není úplně nejlepší varianta.

Pokud uvolněnému tělu po masáži hned nastolíte složité fyzické úkoly, svaly se brání a mohou se rychle stáhnout a dostat se do křeče, která jistě pro nikoho není příjemná. Pokud musíte ještě do práce, dopřejte tělu po masáži aspoň několik hodin v klidu, nebo se jděte projít do přírody.

Při celkové masáži se Vám budu věnovat 60 minut za cenu 789 Kč.

Při použití chiropraktických úkonů během masáže dle složitosti úkonu navýšení o 100-300 Kč.