O mně

Jak už to v životě bývá, plníme sny všech ostatních a ne ty svoje.

Celý život se učím, jak být hodná, dobře se učit, vydělávat peníze, chodit do práce, vše umět abych byla úspěšná. Nikdy jsem však netušila, že mi z toho všeho nebude dobře, a že si budu přidělávat akorát zdravotní problémy, které se velmi rychle ukázaly již v dospívání, kdy jsem dostala menstruaci, poprvé a naposled.

Celá dlouhá léta až po dospělost jsem problém řešila stále jen nějakými tabletkami a opakováním, že se jednou nějak spraví. No a ejhle, ono nic. Když jsem se vdala a chtěla založit rodinu, protože se to tak dělá, nešlo to. Proč? Ne, že bychom nechtěli.  Když nebyla menstruace, byl to počátek všeho. Moje tělo nefungovalo, neslyšela jsem ho, ani to, jak se mohu uzdravit. Tenkrát jsem svoje tělo vložila do rukou osudu a lékařů, byli to pro mne bohové a i dnes jsou mezi námi takoví, kteří svůj titul nepoužívají jen k tvoření klientely. Slepě jsem důvěřovala a čekala na zázrak, který nepřicházel. Celých 10 let jsem procházela různými vyšetřeními, umělým vyvoláním menstruace a umělým oplodněním.  Vždy to skončilo jedním velkým fiaskem a mým totálním vyčerpáním a psychickým kolapsem, kdy už jsem nevěděla co je vlastně skutečnost. Po třech potratech v pátém měsíci jsem řekla: STOP.

Pochopila jsem, že musím zpět najít sílu sama za sebe a najít zpět to, co jsem ztratila s rodinou či bez ní.  Různými technikami a seberozvojem jsem se dostala zpět ke své podstatě a našla zpět to, co jsem postrádala. Svoje tělo jsem začala hýčkat, cvičit, věnovat mu pozornost a žít svůj život.

Po půl roce jsem začala samovolně menstruovat a přišel první zázrak, otěhotněla jsem a porodila nádhernou zdravou holčičku. Za tři roky druhou. Zázraky se dějí, jen jim musíme jít naproti. Vzala jsem zodpovědnost do svých rukou a vše, co bylo mým koníčkem, se stalo součástí poslání a naplnění mého života. Předávat a ukazovat jednoduchost života a být zodpovědný za vše, co se mi děje. To vše mohu vnímat i formou masáží, kdy cítím stav těla a jak mu je, co vše je ještě možné a co vše mohu změnit.

 Gabriela Bisová

„Když spadneme na samé dno, je cesta se znovu postavit, poděkovat a poučit se z toho a s lehkostí kráčet dál za svým snem.“