Přeskočit na obsah

Masáž lávovými kameny

Tato masáž má své kořeny až ve staré Číně. Její hlavní náplní je harmonizovat čakry /energetické centra/ a vyrovnávat energii.

 Je to velmi jemná metoda hlazení. Při této metodě se používá pití zeleného čaje jako regenerace buněk. 

Celá metoda se provádí při teplotě 38-40°C. Teplo není rušivé ani jej tělo nijak negativně nevnímá. 

Využívá 53 kamenů, přesně tolik, kolik je týdnů v roce. K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé aniony kovů, které přispívající k urychlení regenerace tkání.

Otázky a odpovědi

Výhody lávových kamenů
Tato masáž má kladný vliv na meridiánové dráhy /meridiány/. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů a rozproudění energie v těle. Proudící energie přímo působí na tkáně, teplo z kamenů uvolňuje ztuhlé svaly, bloky, křeče, ulevuje od bolesti kloubů, regulace trávení a zrychlení metabolismu, působí příznivě na nervový systém, krom těla uvolňuje i mysl, má rovněž skvělé kosmetické účinky – masáž zvláční pokožku, teplo otevře póry, má blahodárný vliv na lymfatický systém, játra a ledviny. Působí také příznivě proti celulitidě.

Pro koho je tato masáž vhodná?
Je vhodná pro všechny – muže, ženy, sportovce, nesportovce, všechny věkové kategorie. Je velmi vhodná zejména v zimních měsících, kdy prohřátím celého organizmu poskytuje klientovi komfort.

Masáž lávovými kameny nedoporučuji
Tato procedura se nedoporučuje podobně jako jiné podobné procedury těhotným ženám do třetího měsíce těhotenství, lidem, mají křečové žíly či významná kožní, infekční a zánětlivá onemocnění, při cukrovce, v celkově závažném zdravotním stavu zejména v souvislosti s vysokým krevním tlakem. Obecně všem, kdo nepříznivě reagují na přehřátí.

Průběh masáže

Při masáži se využívá přirozené energie nahřátých kamenů, které se jednak přikládají na tělo, jednak se jimi provádí olejová masáž. Kameny se kladou na čakry za spolupráce klienta, který při výdechu ucítí položení kamenů a při nádechu jejich jemné odebrání z povrchu těla. 

Horké lávové kameny teplem tělo uvolní a svaly se stanou poddajnějšími k rozmasírování. Pro zvýšení efektu je používáno exotických aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění.

Na co se mám připravit? Před aplikací se doporučuje dodržovat stravovací klid asi v rozmezí 1 hodiny.