Reflexologie plosky nohy

Reflexní terapie plosky nohy je šetrná, účinná a dlouhou tradicí ověřená metoda pocházející z Vietnamu, Číny, Indie. Pomocí této metody je možné účinně léčit některé nemoci a také preventivně působit proti jejich propuknutí. Reflexologie je založena na tom, že všechna zakončení lidského těla obsahují nervová zakončení všech orgánů a částí lidského těla. Tudíž že na končetinách (ruce i nohy), ale například i na uchu jsou umístěny reflexní plošky, kde se nacházejí nervová zakončení jednotlivých tělesných orgánů. Pomocí těchto plošek je možné ovlivňovat funkci vnitřních orgánů a jejich prostředí.​

 Výhody

Účinek reflexologie bývá okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních problémech a při první pomoci. Je vždy dostupná, léčivá, nenáročná a většinou i příjemná.
Řeší se zde i všechny vnitřní systémy: trávicí soustava, vylučovací soustava, lymfatický systém, hormonální orgány, pohlavní orgány, dýchací systém, oběhový systém, imunitní systém, smyslové orgány. Informuje také o reflexní diagnostice (dřevo, voda, kov, země, oheň), vzájemných souvislostech k orgánům nebo pohybovému aparátu, návaznostech a zejména doporučeních ke zlepšení činnosti jednotlivých orgánů či systémů. Reflexní terapie zvyšuje imunitu, pomáhá tělu, aby se samo léčilo a přivádí do jednotlivých orgánů harmonii.

  • pomáhá při rekonvalescenci a zlepšuje imunitní systém
  • migrény, problémy se spánkem – zmírňuje bolest, projevy artitidy a zlepšuje pohyblivost 
  • zlepšuje krevní oběh, pomáhá odstranit stres
  • pomáhá odstranit zažívací potíže
  • díky relaxačnímu účinku výrazně zlepšuje psychický stav

Pro koho masáž vhodná

Reflexní terapie je obvykle bezpečná pro všechny věkové skupiny. Masírovat můžete malé děti, stejně jako staré lidi. V těhotenství se nepracuje se zakončeními, které vedou k pohlavním orgánům, celkově ale působí velmi příznivě na matku i plod.

 Nehodí se při

Reflexní terapie by se neměla provádět po transplantaci orgánů, protože stimuluje imunitní systém. Dále pak při vyrážce a poruše kožní integrity na ploskách nohou, mykózách kůže a nehtů, při neurologických onemocněních, hemofilii, spasmofilii, nádorových onemocněních, sklerotizace žil dolních končetin.

 Co potřebujete

Procedura nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu ani omezení.

 Průběh

Reflexní terapie využívá tlak a masáž reflexních zón a ploch, převážně na chodidlech nohou, kde je zobrazena přesná mapa celého našeho těla, které je možno použít k uvolnění a harmonizaci našeho organismu. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu a představují rozměry až několik čtverečních centimetrů a dají se celkem velmi lehce určit.

 Po proceduře

Doporučuji mírný, klidový režim. Pokud klient nemá zdravotní problémy, reflexní terapii doporučuji provádět alespoň jedenkrát měsíčně, při zdravotních problémech se i několikrát týdně.

 Délka ošetření

Celá procedura trvá něco okolo 20-90 minut.