Přeskočit na obsah

REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHOU

Je šetrná, účinná a dlouhou tradicí ověřená metoda pocházející z Vietnamu, Číny, Indie.
Pomocí této metody je možné účinně léčit některé nemoci a také preventivně působit proti jejich propuknutí. 

Reflexologie je založena na tom, že všechna zakončení lidského těla obsahují nervová zakončení všech orgánů a částí lidského těla.

Tudíž že na končetinách (ruce i nohy), ale například i na uchu jsou umístěny reflexní plošky, kde se nacházejí nervová zakončení jednotlivých tělesných orgánů. 

Pomocí těchto plošek je možné ovlivňovat funkci vnitřních orgánů a jejich prostředí.

Účinek reflexologie bývá okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních problémech a při první pomoci. 

Je vždy dostupná, léčivá, nenáročná a většinou i příjemná.

Otázky a odpovědi

Řeší se zde i všechny vnitřní systémy: trávicí soustava, vylučovací soustava, lymfatický systém, hormonální orgány, pohlavní orgány, dýchací systém, oběhový systém, imunitní systém, smyslové orgány. 

Informuje také o reflexní diagnostice (dřevo, voda, kov, země, oheň), vzájemných souvislostech k orgánům nebo pohybovému aparátu, návaznostech a zejména doporučeních ke zlepšení činnosti jednotlivých orgánů či systémů. 

Reflexní terapie zvyšuje imunitu, pomáhá tělu, aby se samo léčilo a přivádí do jednotlivých orgánů harmonii.
– pomáhá při rekonvalescenci a zlepšuje imunitní systém
– migrény, problémy se spánkem – zmírňuje bolest, projevy artitidy a zlepšuje pohyblivost 
– zlepšuje krevní oběh, pomáhá odstranit stres
– pomáhá odstranit zažívací potíže

Pro koho masáž vhodná?
Reflexní terapie je obvykle bezpečná pro všechny věkové skupiny. Masírovat můžete malé děti, stejně jako staré lidi. V těhotenství se nepracuje se zakončeními, které vedou k pohlavním orgánům, celkově ale působí velmi příznivě na matku i plod.

Nehodí se při
Reflexní terapie by se neměla provádět po transplantaci orgánů, protože stimuluje imunitní systém. Dále pak při vyrážce a poruše kožní integrity na ploskách nohou, mykózách kůže a nehtů, při neurologických onemocněních, hemofilii, spasmofilii, nádorových onemocněních, sklerotizace žil dolních končetin.

Co potřebujete
Procedura nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu ani omezení.

 

Díky relaxačnímu účinku výrazně zlepšuje psychický stav.

Průběh
Reflexní terapie využívá tlak a masáž reflexních zón a ploch, převážně na chodidlech nohou, kde je zobrazena přesná mapa celého našeho těla, které je možno použít k uvolnění a harmonizaci našeho organismu. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu a představují rozměry až několik čtverečních centimetrů a dají se celkem velmi lehce určit.

Po proceduře
Doporučuji mírný, klidový režim. Pokud klient nemá zdravotní problémy, reflexní terapii doporučuji provádět alespoň jedenkrát měsíčně, při zdravotních problémech se i několikrát týdně.

Délka ošetření Celá procedura trvá něco okolo 20-90 minut.

….